مهاجرت به آمریکا

بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا

افراد که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند باید از شرایط ورود به این کشور مطلع شوند و راه های متفاوت را با خبر باشند تا بهترین گزینه ورود به خاک آمریکا را انتخاب کنند.

1- ویزای توریستی کشور آمریکا :

ویزای توریستی از جمله ویزاهای غیر مهاجرتی کشور آمریکا می باشد که علاقه مندان با اخذ این روادید می توانند در فرصت مقرر شده در کشور آمریکا حضور داشته باشند و پس از اتمام دوره قانونی و یا در خواست شده به کشور خود باز گردند. از همین رو، متقاضیان ویزای توریستی کشور آمریکا باید مدارکی را به آفیسر ویزا ارائه دهند که آفیسر را مجاب کند که قصد بازگشت به کشور مبدا را دارند.

مهم ترین نکته برای کسب ویزای توریستی آمریکا، داشتن دلیل کافی برای ورود به این کشور می باشد و نکته دوم سابقه سفر های قبلی که تابحال به کدام یک از کشورهای دیگر برای مسافرت انتخاب کرده اید. در صورت احراز دو شرط ذکر شده و ارائه مدارک لازم، می توان برای ویزای توریستی کشور امریکا اقدام کرد.

ویزای توریستی به دو صورت B1 , B2 تقسیم می شود.

2-  ویزای تحصیلی کشور آمریکا :

ویزای تحصیلی به معنای سپری کردن یک دوره در مدت زمان مشخص در کشور آمریکا می باشد که افراد پس از تحصیل باید به کشور خود بازگردند و یا از تبدیل ویزا برای ماندن در این کشور استفاده کنند.

ویزای تحصیلی در کشور آمریکا به طرق مختلفی بیان می شود که معمول ترین آنها ویزای F1 است. از دیگر ویزاهای تحصیلی می توان به J1 , H3 , M1  اشاره کرد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا، نیازمند ارائه مدارک تحصیلی سابق خود می باشند بعلاوه مدرک زبان که در هر مقطع نمره ای به آن تلقی می شود ولی به صورت معمول بین 6 تا 7 نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در این کشور کفایت می کند.

اساتید موسسه زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات لازمه در آزمون های آیلتس و تافل را در کمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

بصورت معمول دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در صورت اخذ ویزا، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند که به ویزای همراهان F2 گفته می شود.

مهاجرت به آمریکا

/ 0 نظر / 18 بازدید